Fatima – Santiago de Compostela – Lourdes

(10 dni, samolot) 18 – 27.08.2015

 

1 DZIEŃ:  WARSZAWA – LIZBONA – FATIMA. Spotkanie na lotnisku Warszawa Okęcie. Przelot do Lizbony. Transfer do hotelu w Fatimie.

2  DZIEŃ FATIMA: Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej małym pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Zwiedzanie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

3 DZIEŃ: FATIMA – COIMBRA – BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA. Przejazd do Coimbry – dawnej stolicy Portugalii. Krótki postój w Bradze połączony ze zwiedzaniem głównego ośrodka religijnego kraju i siedziby arcybiskupów – m.in. ratusza, katedry. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Santiago de Compostela.

4 DZIEŃ: SANTIAGO DE COMPOSTELA – OVIEDO. Po śniadaniu zwiedzanie Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie, miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Przejazd do Oviedo: katedra San Salvador, gdzie znajduje się Chusta z Oviedo - najnowsze badania naukowe potwierdzają, że chusta z obfitymi śladami krwi, przechowywana w katedrze w Oviedo (północna Hiszpania), pochodzi z czasów Chrystusa, a charakterystyczne rozmieszczenie plam krwi, które na niej widnieją, wykazuje zadziwiającą identyczność z odbiciem twarzy na Całunie Turyńskim (Chusta ta nie jest udostępniona do oglądania), kościół San Tirso z IX wieku. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Oviedo lub Leon.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Lourdes – duchowej stolicy Francji. Obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

6 DZIEŃ: LOURDES.. Śniadanie. Zwiedzanie Lourdes, udział we Mszy Świętej, droga krzyżowa, Grota Objawień, Bazylika Górna, Krypta, Bazylika Różańca Świętego. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji ze świecami i nocleg.

7 DZIEŃ: LOURDES – BURGOS – SALAMANKA. Śniadanie. Przejazd do Burgos połączony ze zwiedzaniem katedry. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Salamanki.

8 DZIEŃ: SALAMANKA – LIZBONA: Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta i uniwersytetu. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Lizbony.

9 DZIEŃ: LIZBONA: Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Portugali – Lizbony: zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama położona na wzgórzu u stóp Zamku św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami – katedra Se, kościół św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego; dzielnica Belem z pięknym klasztorem Hieronimitów. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

10 DZIEŃ: LIZBONA – WARSZAWA. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski.

 

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

 

Cena: 4390 PLN

 

Dodatkowe informacje

 

Cena zawiera: przelot samolotem (możliwa ewentualna przesiadka); opłaty lotniskowe;  transfery autokarem;  9 noclegów w hotelach 2*/3* (pokoje 2-, 3-osobowe); 8 śniadań kontynentalnych i 9 obiadokolacji; opiekę pilota;  ubezpieczenie KL i NNW; podatek VAT.

 

Cena nie zawiera: biletów wstępu i przewodników lokalnych – około 80-90EUR/os. (płatne na miejscu); napojów i posiłku na pokładzie samolotu; napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (3% (131,7zł) lub 8% (351,2zł) ceny); dopłaty do pokoju jednoosobowego (800PLN); wydatków osobistych

 

Ponieważ wycenę programu przygotowujemy z dużym wyprzedzeniem czasowym względem jego realizacji, chcielibyśmy zwrócić uwagę, że w razie wzrostu cen paliwa, opłat lotniskowych, kursu walut itp., podana cena może ulec zmianie. Na miesiąc przed wylotem linie lotnicze aktualizują koszty przelotu – co może wpłynąć na cenę.

 

 

Franciszkańskie Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe Patron

00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 1, tel. +48 22 635 97 75, faks +48 22 635 04 91

e-mail: biuro@patrontravel.pl , www.patrontravel.pl

 

Dodatkowe informacje dotyczące  Parafialnej Pielgrzymki do Fatimy, Santiago de Compostela, Oviedo i Lourdes, w dn. 18 – 27 sierpnia 2015 roku.

 

Organizatorem pielgrzymki jest Franciszkańskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe PATRON. Ks. Paweł Conder, wikariusz Parafii NMP Matki Kościoła w Warszawie, jedynie zbiera grupę. Wszelkie dokumenty oraz umowę na zorganizowanie imprezy każdy uczestnik podpisuje indywidualnie z Biurem. Dokumenty: „Umowę – Zgłoszenie” oraz „Warunki uczestnictwa” otrzymamy od ks. Pawła Condera, przy wstępnym zapisaniu się na listę. W przypadku otrzymania dokumentów drogą mailową, „Warunki uczestnictwa” drukujemy obustronnie na jednej kartce. Podpisane dokumenty i zaliczkę przekazujemy ks. Pawłowi. Ofertę Biura i cennik można sprawdzić na stronie internetowej Biura.

Pielgrzymka dojdzie do skutku, gdy zbierze się 30 osób.

Dobrze jest jechać z kimś znajomym, że względu na rozlokowanie w pokojach hotelowych i w autokarze. Pokoje są tylko dwuosobowe (ostatecznie trzyosobowe). Pokój jednoosobowy za dopłatą 800 zł.

Dokumentem podróży jest dowód osobisty lub paszport.

Każdy uczestnik może sobie również wykupić dodatkowe ubezpieczenie kosztów rezygnacji. Gdyby któryś z pielgrzymów musiał z powodów losowych zrezygnować z pielgrzymki przed wyjazdem, to może później dochodzić zwrotu części poniesionych kosztów tej rezygnacji. Przez powód losowy rozumie się sytuację nie do przewidzenia wcześniej np. choroba (ale nie przewlekła, o której się wcześniej wiedziało!) osobista lub bliskiego członka rodziny, pożar domu, udział w sytuacji związanej z policją itp. Koszt takiego ubezpieczenia: 3% ceny wyjazdu (131,7zł) w PLN, (lub 8% ceny (351,2) - jeżeli przyczyną losową ma być również zachorowanie związane z posiadaną chorobą przewlekłą). Warunek: należy się na nie zdecydować w momencie wpłacania zaliczki - tzn. opłacić zaliczkę 1000 PLN + to ubezpieczenie! Razem z podpisywaniem umowy! Później nie można go już dokupić. Opłaty za ubezpieczenie kosztów rezygnacji nie można zaokrąglać. Szczegóły ubezpieczeń znajdują się na stornie internetowej Biura w zakładce ubezpieczenia (Kontynenty AXA). Każdy z uczestników pielgrzymki w ramach pakietu jest ubezpieczony w towarzystwie AXA od: - kosztów leczenia KL,  następstw nieszczęśliwych wypadków NNW. Jeżeli zajdzie potrzeba pomocy lekarskiej i koszty będą poniżej 100 Euro, uczestnik pokrywa je sam. Po powrocie do Polski ubezpieczyciel, na podstawie faktur zwraca poniesione koszty. Jeżeli pomoc lekarska kosztuje więcej - opłata za nią jest uruchamiana z polisy ubezpieczeniowej

W sytuacji gdy zbierze się grupa, 30 osób, zorganizowane będzie spotkanie z uczestnikami w sali parafialnej, ok. 2 tygodni przed wyjazdem, by przedstawić program i odpowiedzieć na wszystkie pytania. Wtedy także zostaną podane godziny zbiórki i lotów.

Oczywiście mile widziane są także osoby spoza naszej Parafii.

Listę uczestników musimy zamknąć do końca stycznia, połowy lutego. W tym czasie także należy wpłacić u ks. Pawła pierwszą ratę – zaliczkę w wysokości 1000 PLN i podpisać umowę – zgłoszenie oraz „Warunki Uczestnictwa”. Resztę ok. miesiąc przed wyjazdem – początku czerwca.

Kwotę 90 EURO zabieramy ze sobą i wpłacamy przewodnikowi po wylądowaniu w Lizbonie.

 

Informacje: ks. Paweł Conder

pawel.conder@op.pl

tel. 602 404 399