Mówi się o tym miejscu Ogród Bogarodzicy, Święta Góra. Athos to jedyna na świecie republika mnichów, ostatni skrawek Bizancjum, serce prawosławnej duchowości, żywe muzeum wschodniej tradycji chrześcijaństwa.

0 Więcej... GN 13.11.2014

 

Grecja

śladami

św. Pawła

Grecja – śladami św. Pawła

(11dni, autokar) 22.06. – 02.07.2015 r.

 

1 DZIEŃ: WARSZAWA – SZEGED. Zbiórka o godz. 1.00 w Warszawie. Wyjazd o godz. 1.15. Przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry. Nocleg w okolicach Szeged. Tego dnia, ze względu na późny przyjazd nie ma obiadokolacji! Trzeba coś do jedzenia zabrać ze sobą!!!

2 DZIEŃ: SZEGED – SALONIKI. Śniadanie. Wyjazd do Grecji. Przejazd przez granicę grecką. Dojazd do hotelu położonego w okolicach Salonik. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: SALONIKI – VERIA – METEORY. Śniadanie. Wyjazd do Salonik – zwiedzanie miasta (Biała Wieża, Rotunda, Łuk Galeriusza), a następnie przejazd do Verii (Berea), gdzie znajdują się Bizantyjskie Świątynie oraz pomnik św. Pawła. Dojazd do Kalampaki. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: METEORY – ATENY. Śniadanie. Zwiedzanie Meteorów – słynnych bizantyjskich klasztorów zbudowanych przez mnichów na niedostępnych, przypominających maczugi skałach. Po południu przejazd do Aten. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem obiadokolacja z folklorem greckim w tawernie u stóp Akropolu. Nocleg.

5 DZIEŃ: ATENY – LOUTRAKI. Śniadanie. Zwiedzanie Aten – stolicy Grecji: wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu, brama Propyleje, świątynia Ateny, Nike oraz Erechtejon ze słynnym krużgankiem, Odeon Herodosa Attyka, wieża wiatrów, świątynie Zeusa Olimpijskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, spacer po Plakce – dzielnicy Aten. W godzinach popołudniowych wyjazd do kurortowej miejscowości Loutraki. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ: KORYNT – MYKENY – EPIDAUROS – NAFPLION. Śniadanie. Przejazd na Peloponez. Zwiedzanie antycznego Koryntu: dorycka Świątynia Appolina, rzymska fontanna Pejrene oraz Bema – mównica, z której nauczał św. Paweł. Przejazd do Myken: Lwia Brama, Pałac Agamemnona, malownicze mury obronne oraz Grób Agamemnona. Przejazd do Epidauros: teatr zbudowany w IV w. p.n.e. Zwiedzanie miasta Nafplion. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: LOUTRAKI – wypoczynek. Kurort nad Zatoką Koryncką w odległości ok. 3 km od słynnego Kanału Korynckiego i ok 11 km. od Koryntu. Możliwość wypoczynku na plaży lub skorzystania z płatnych  wycieczek fakultatywnych.

8 DZIEŃ: LOUTRAKI – DELFY – RIWIERA OLIMPIJSKA. Śniadanie. Przejazd do Ossios Lukas – klasztoru św. Łukasza. Zwiedzanie Delf: sanktuarium Apollona, teatr. Obiadokolacja i nocleg w hotelu położonym u stóp Olimpu na Riwierze Olimpijskiej.

9 DZIEŃ: KAWALA – FILIPPI. Śniadanie. Wyjazd do Kawali (dawne Neapolis), skąd rozpoczął swą misję w Europie św. Paweł. Oglądanie pięknej panoramy portu i starówki. Następnie podróż do Filippi, gdzie zwiedzimy pozostałości wczesnochrześcijańskiego miasta (agora, teatr) – miejsce ochrzczenia pierwszego Europejczyka. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Salonik.

10DZIEŃ: SALONIKI – SZEGED. Śniadanie. Przejazd na nocleg w okolice Szeged. Tego dnia także nie ma obiadokolacji! Trzeba coś mieć w zanadrzu!

11 DZIEŃ: SZEGED – WARSZAWA. Śniadanie. W późnych godzinach wieczornych powrót do Warszawy.

 

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

 

Cena: 2850 PLN

 

Dodatkowe informacje

 

Cena zawiera: przejazd autokarem; 9 noclegów w hotelach 2*/3* (pokoje 2-, 3-osobowe);  9 śniadań kontynentalnych i 7 obiadokolacji; opiekę pilota; ubezpieczenie KL, NNW i chorób przewlekłych;  podatek VAT.

 

Cena nie zawiera: biletów wstępu i lokalnych przewodników – około 90EUR/os. (płatne na miejscu); napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezp. kosztów rezygnacji (2,5% (109,75 PLN) lub 7,5% (213,75 PLN) ceny); dopłaty do pokoju jednoosobowego (1000PLN); wydatków osobistych.

 

Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.

 

Ponieważ wycenę programu przygotowujemy z dużym wyprzedzeniem czasowym względem jego realizacji, chcielibyśmy zwrócić uwagę, że w razie wzrostu cen paliwa, opłat lotniskowych, kursu walut itp., podana cena może ulec zmianie. Na miesiąc przed wylotem linie lotnicze aktualizują koszty przelotu – co może wpłynąć na cenę.

 

 

Franciszkańskie Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe Patron

00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 1, tel. +48 22 635 97 75, faks +48 22 635 04 91

e-mail: biuro@patrontravel.pl , www.patrontravel.pl

 

Dodatkowe informacje dotyczące Parafialnej Pielgrzymki do Grecji - śladami świętego Pawła ,

w dniach 22 czerwca – 2 lipca 2015  r.

 

  1. Organizatorem imprezy jest Franciszkańskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe PATRON TRAVEL znane już w Parafii z organizacji trzech pielgrzymek do Ziemi Świętej, Fatimy i Chorwacji w poprzednich latach. Ks. Paweł Conder, wikariusz Parafii NMP Matki Kościoła, jedynie zbiera grupę i jest duchowym opiekunem w trakcie trwania pielgrzymki. Wszelkie dokumenty oraz umowę na zorganizowanie imprezy każdy uczestnik podpisuje indywidualnie z Biurem. Dokumenty: „Umowę – Zgłoszenie” oraz „Warunki uczestnictwa” otrzymamy od ks. Pawła Condera, przy wstępnym zapisaniu się na listę. W przypadku otrzymania dokumentów drogą mailową, „Warunki uczestnictwa” drukujemy obustronnie na jednej kartce. Podpisane dokumenty i zaliczkę przekazujemy ks. Pawłowi na konto bankowe. Ofertę Biura i cennik można sprawdzić na stronie internetowej Biura.
  2. Pielgrzymka dojdzie do skutku, gdy zbierze się 45 osób.
  3. Dobrze jest jechać z kimś znajomym, że względu na rozlokowanie w pokojach hotelowych i w autokarze oraz lepsze samopoczucie. Pokoje są dwu i trzyosobowe. Pokój jednoosobowy za dopłatą 1000 zł. Warto chwalić się znajomym planami o wyjeździe i wzbudzać zazdrość oraz przekazywać program. Wtedy może szybciej uzbiera się odpowiednia grupa. Oczywiście mile widziane są także osoby spoza naszej Parafii.
  4. Każdy z uczestników pielgrzymki w ramach pakietu jest ubezpieczony w towarzystwie AXA od: - kosztów leczenia KL, - następstw nieszczęśliwych wypadków NNW. Ubezpieczenia te są rozszerzone o następstwa chorób przewlekłych. Jeżeli zajdzie potrzeba pomocy lekarskiej i koszty będą poniżej 100 Euro, uczestnik pokrywa je sam. Po powrocie do Polski ubezpieczyciel, na podstawie faktur zwraca poniesione koszty. Jeżeli pomoc lekarska kosztuje więcej - opłata za nią jest uruchamiana z polisy ubezpieczeniowej przy pomocy przewodnika - pilota.
  5. Każdy uczestnik może sobie również wykupić dodatkowe ubezpieczenie: kosztów rezygnacji. Gdyby któryś z pielgrzymów musiał z powodów losowych zrezygnować z pielgrzymki przed wyjazdem, to może później dochodzić zwrotu części poniesionych kosztów tej rezygnacji. Przez powód losowy rozumie się sytuację nie do przewidzenia wcześniej np. choroba (ale nie przewlekła, o której się wcześniej wiedziało!) osobista lub bliskiego członka rodziny, pożar domu, udział w sytuacji związanej z policją itp. Koszt takiego ubezpieczenia: 2,5% ceny wyjazdu PLN (71,25 PLN) (7,5%ceny (213,75) jeżeli sytuacją losową miałoby być również następstwo choroby przewlekłej). Opłaty za ubezpieczenie kosztów rezygnacji nie można zaokrąglać. Warunek: należy się na nie zdecydować w momencie wpłacania zaliczki - tzn. opłacić 100PLN zaliczki + to ubezpieczenie! Razem z podpisywaniem umowy! Później nie można go już dokupić, niż w momencie przekazywania dokumentów i zaliczki. W przypadku zakupu przez uczestników tego ubezpieczenia należy poinformować o tym Biuro w momencie wpłacania zaliczki za grupę (stosowna adnotacja na formularzu „Umowa – Zgłoszenie”). Więcej szczegółów o tym ubezpieczeniu (oraz KL i NNW) znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce ubezpieczenia/ Kontynenty AXA.
  6. Termin pielgrzymki wskazuję, że można ją potraktować jako urlop. Jest także dogodny dla uczniów. Uczniowie stracą w szkole jedynie 5 ostatnich dni roku szkolnego. Autokary, pokoje w hotelach, restauracje posiadają klimatyzację. Na otwartych przestrzeniach i na słońcu pielgrzymi przebywają stosunkowo niewiele czasu.
  7. Przewidziany jest jeden dzień odpoczynku w znanym kurorcie Loutraki, nad Zatoką Koryncką. Plaża, wycieczki fakultatywne, atmosfera greckiego nadmorskiego miasteczka w odległości ok. 3 km od Kanału Korynckiego.
  8. W sytuacji gdy zbierze się grupa, przedstawiciel Biura spotka się z uczestnikami w sali parafialnej ok. 2 tygodni przed wyjazdem by przedstawić program i odpowiedzieć na wszystkie pytania.
  9. Listę uczestników musimy zamknąć do końca stycznia. W tym czasie także należy wpłacić u ks. Pawła pierwszą ratę – zaliczkę w wysokości 1000 PLN i podpisać Umowę – Zgłoszenie oraz „Warunki Uczestnictwa”. Resztę pieniędzy (1850 zł), także na konto, do 10 maja 2015r.  Kwotę 90 EURO zabieramy ze sobą i wpłacamy przewodnikowi w Grecji.
  10. Dokumentem podróży jest paszport ważny 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Informacje i zapisy: ks. Paweł Conder: pawel.conder@op.pl, 602 404 399.

 

Informacje: ks. Paweł Conder

pawel.conder@op.pl

tel. 602 404 399