PARAFIA  NMP MATKI KOŚCIOŁA

NAMASZCZENIE CHORYCH

 

Q&A

 

KIEDY I GDZIE MOŻNA W NASZEJ PARAFII PRZYJĄĆ SAKRAMENT CHORYCH?

Jest to możliwe w każdej chwili, jeśli zachodzi taka potrzeba. Wystarczy przyjść do zakrystii po Mszy św. i poprosić o sakrament. Jeśli nie jest się w stanie łaski uświęcającej, przed przyjęciem sakramentu chorych należy się wyspowiadać.

 

KIEDY JEST WSKAZANIE PRZYJĘCIE TEGO SAKRAMENTU?

Namaszczenia udziela się osobom starszym, a także – niezależnie od wieku – poważnie chorym oraz tym wszystkim, którzy znajdują się w niebezpieczeństwie śmierci.  Do sakramentu można też przystąpić przed planowaną operacją chirurgiczną czy inną wizytą w szpitalu. Poprzez sakrament namaszczenia Chrystus pomaga choremu w dźwiganiu krzyża cierpienia i starości. Jeśli taka jest wola Boża, sakrament może prowadzić do wyzdrowienia.

 

CZY TO PRAWDA, ŻE NAMASZCZENIE CHORYCH

MOŻNA PRZYJMOWAĆ WIELE RAZY?

Tak, to jeden z tych sakramentów, do których możemy przystępować wielokrotnie, jeśli jest taka potrzeba.

 

CZY MOŻLIWE JEST PRZYJĘCIE TEGO SAKRAMENTU

W DOMU LUB W SZPITALU?

Tak, oczywiście. Będąc w szpitalu, należy zwrócić się do kapelana. Naszych parafian, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą przychodzić do kościoła, odwiedzamy w ich domach. Wizyty te mają miejsce w każdy pierwszy piątek miesiąca. Jeśli jest taka potrzeba, możemy też oczywiście przyjść z posługą duszpasterską w innym dogodnym terminie. Prosimy w takiej sytuacji o kontakt telefoniczny z parafią.