ZIEMIA ŚWIĘTA – Śladami Chrystusa

16 – 23.03.2014 r. (8 dni, samolot)

 

UWAGA! Na moją specjalną prośbę program został zmodyfikowany w stosunku do normalnej oferty Biura. Trzeciego dnia mamy Samarię i Sebastię, nie ma natomiast Cezarei Nadmorskiej i Hajfy.

 

1 DZIEŃ: WARSZAWA – TEL AWIW Spotkanie w Warszawie na lotnisku Okęcie przy stanowisku PATRON TRAVEL. Przelot na trasie Warszawa – Tel Awiw. Przejazd do hotelu w Betlejem/Jerozolimie.

2 DZIEŃ: JEROZOLIMA – BETLEJEM – AIN KAREM, Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Bazylika św. Katarzyny i Grota św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem, Menora i Kneset (z zewnątrz) – współczesny parlament izraelski. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: SAMARIA – SEBASTIA – NAZARET – KANA GALILEJSKA, Przejazd do Samarii. Postój przy studni Jakuba. Przejazd do Sebastii: kościół św. Jana, forum, rzymska bazylika, teatr. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w Kanie Galilejskiej. Kolacja i nocleg w Galilei.

4 DZIEŃ: JEZIORO GALILEJSKIE – KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGA, Śniadanie. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabdze: Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: GÓRA TABOR – rzeka JORDAN – JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN, Śniadanie. Wyjazd na Górę Tabor, a następnie przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu. Postój w Jerychu pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Postój nad Morzem Martwym. Qumran. Przejazd przez Pustynię Judzką do Jerozolimy/Betlejem na obiadokolację. Nocleg.

6 DZIEŃ: JEROZOLIMA, Śniadanie. Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: kościół św. Anny, konwent Ecce Homo, Droga Krzyżowa (Via Dolorosa), Bazylika Grobu Bożego, przejście na Górę Syjon: Opactwo Zaśnięcia i Wieczernik, Ściana Płaczu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: JEROZOLIMA - BETANIA. Śniadanie. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Kościół św. Piotra In Galicantu. Makieta miasta Jerozolimy. Wizyta w Betanii. Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ: TEL AWIW – WARSZAWA Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Polski.

 

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Godziny lotów będą podane w późniejszym terminie.

 

Cena: 3190 PLN, skalkulowana 27.12.2013 r.

 

Cena zawiera: przelot samolotem; opłaty lotn.;  transfery autokarem; 7 noclegów w hotelach 2*/3* (pokoje 2-, 3-osob.);  6 śniadań i 7 obiadokolacji;  opiekę przewodnika; ubezp. KL i NNW; podatek VAT.

Cena nie zawiera: biletów wstępu i innych kosztów realizacji programu - 90 USD/os. (płatne na miejscu); posiłków i napojów na pokładzie samolotu; napojów do obiadokolacji;  zwyczajowych napiwków; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (3% (95,7zł) lub 8% (255,2) ceny); dopłaty do pokoju jednoosobowego (650PLN); wydatków osobistych.

 

Na czas wyjazdu należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek m.in. syryjskich i libańskich!

Ponieważ wycenę programu przygotowujemy z dużym wyprzedzeniem czasowym względem jego realizacji, chcielibyśmy zwrócić uwagę, że w razie wzrostu cen paliwa, opłat lotniskowych, kursu walut itp., podana cena może ulec zmianie. Na miesiąc przed wylotem linie lotnicze aktualizują koszty przelotu – co może wpłynąć na cenę.

 

00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 1, tel. +48 22 635 97 75, faks +48 22 635 04 91

e-mail: biuro@patrontravel.pl , www.patrontravel.pl

 

Informacje: ks. Paweł Conder

x.pawel.conder@domaniewska.pl

tel. 602 404 399

 

Dodatkowe informacje dotyczące  Parafialnej Pielgrzymki do Ziemi Świętej w dn. 16 – 23 marca 2014 roku. Bezpośredni lot czarterowy do Tel Awiwu.

 

 1. Organizatorem pielgrzymki jest Franciszkańskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe PATRON. Ks. Paweł Conder, wikariusz Parafii NMP Matki Kościoła w Warszawie, jedynie zbiera grupę. Wszelkie dokumenty oraz umowę na zorganizowanie imprezy każdy uczestnik podpisuje indywidualnie z Biurem. Dokumenty: „Umowę – Zgłoszenie” oraz „Warunki uczestnictwa” otrzymamy od ks. Pawła Condera, przy wstępnym zapisaniu się na listę. W przypadku otrzymania dokumentów drogą mailową, „Warunki uczestnictwa” drukujemy obustronnie na jednej kartce. Podpisane dokumenty i zaliczkę przekazujemy ks. Pawłowi. Ofertę Biura i cennik można sprawdzić na stronie internetowej Biura.
 2. Pielgrzymka dojdzie do skutku, gdy zbierze się minimum 40 osób.
 3. Dobrze jest jechać z kimś znajomym, że względu na rozlokowanie w pokojach hotelowych i w autokarze. Pokoje są tylko dwuosobowe (ostatecznie trzyosobowe). Pokój jednoosobowy za dopłatą 650 zł.
 4. Uczestnikiem pielgrzymki może być osoba, która ma paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki (bez pieczątek m.in. libańskich, libijskich, syryjskich)!
 5. Każdy uczestnik może sobie również wykupić dodatkowe ubezpieczenie kosztów rezygnacji. Gdyby któryś z pielgrzymów musiał z powodów losowych zrezygnować z pielgrzymki przed wyjazdem, to może później dochodzić zwrotu części poniesionych kosztów tej rezygnacji. Przez powód losowy rozumie się sytuację nie do przewidzenia wcześniej np. choroba (ale nie przewlekła, o której się wcześniej wiedziało!) osobista lub bliskiego członka rodziny, pożar domu, udział w sytuacji związanej z policją itp. Koszt takiego ubezpieczenia: 3% ceny wyjazdu (95,7zł) w PLN, (lub 8% ceny (255,2) - jeżeli przyczyną losową ma być również zachorowanie związane z posiadaną chorobą przewlekłą). Warunek: należy się na nie zdecydować w momencie wpłacania zaliczki - tzn. opłacić zaliczkę 1000 PLN + to ubezpieczenie! Razem z podpisywaniem umowy! Później nie można go już dokupić. Opłaty za ubezpieczenie kosztów rezygnacji nie można zaokrąglać. Szczegóły ubezpieczeń znajdują się na stornie internetowej Biura w zakładce ubezpieczenia (Kontynenty AXA). Każdy z uczestników pielgrzymki w ramach pakietu jest ubezpieczony w towarzystwie AXA od: - kosztów leczenia KL,  następstw nieszczęśliwych wypadków NNW. Jeżeli zajdzie potrzeba pomocy lekarskiej i koszty będą poniżej 100 Euro, uczestnik pokrywa je sam. Po powrocie do Polski ubezpieczyciel, na podstawie faktur zwraca poniesione koszty. Jeżeli pomoc lekarska kosztuje więcej - opłata za nią jest uruchamiana z polisy ubezpieczeniowej
 6. Marcowy termin pielgrzymki oraz program wybrany jest ze względu na osoby starsze i mniej sprawne fizycznie. Autokary, pokoje w hotelach, restauracje posiadają klimatyzację. Na otwartych przestrzeniach i na słońcu pielgrzymi przebywają stosunkowo niewiele czasu. W marcu w Izraelu panuje ciepła, słoneczna wiosna.
 7. W sytuacji gdy zbierze się grupa, minimum 40 osób, zorganizowane będzie spotkanie z uczestnikami w sali parafialnej, ok. 2 tygodni przed wyjazdem, by przedstawić program i odpowiedzieć na wszystkie pytania. Wtedy także zostaną podane godziny zbiórki i lotów.
 8. Oczywiście mile widziane są także osoby spoza naszej Parafii.
 9. Listę uczestników musimy zamknąć do 20 stycznia. W tym czasie także należy wpłacić u ks. Pawła pierwszą ratę – zaliczkę w wysokości 1000 PLN i podpisać umowę – zgłoszenie oraz „Warunki Uczestnictwa”. Resztę miesiąc  przed wyjazdem – do 13 lutego.
 10. Kwotę 90 USD zabieramy ze sobą i wpłacamy przewodnikowi po wylądowaniu w Izraelu.
  Informacje i zapisy: ks. Paweł Conder: pawel.conder@op.pl, 602 404 399.

 

Informacje: ks. Paweł Conder

pawel.conder@op.pl

tel. 602 404 399

 

ZIEMIA

ŚWIĘTA

pielgrzymka:

JEROZOLIMA