MEKSYK

UWAGA: Z powodu braku zainteresowanych parafialna pielgrzymka do Meksyku nie odbędzie się w przewidzianym terminie.

Pielgrzymka do Bazyliki Matki Boskiej z Guadelupe

PIELGRZYMKA ODWOŁANA

 

1 DZIEŃ: Wylot z Warszawy. Przylot do Miasta Meksyk. Przywitanie na lotnisku. Dojazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

2  DZIEŃ: MIASTO MEKSYK. Śniadanie. Zwiedzanie Bazyliki Matki Boskiej z Guadelupe. Czas wolny. Kolacja. Nocleg.
Dzień 3: MIASTO MEKSYK. Po śniadaniu przejazd do Guadelupe. Zwiedzanie Miasta Meksyk: Muzeum Antropologiczne, starówka, Zocalo, Pałac Prezydencki, Katedra. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

4 DZIEŃ: PUEBLA – CHOLULA - TONANTZINTLA Śniadanie. Przejazd malowniczą trasą przy wulkanach Popocatepetl i Ixtacihuatl do „miasta aniołów” - PUEBLA. Zwiedzanie Katedry oraz kościoła Santo Domingo. Przejazd do Tonantzintla i Choluli. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

5 DZIEŃ: TEOTIHUACAN. Po śniadaniu przejazd do Guadelupe. Następnie zwiedzanie Placu Trzech Kultur. Kościół Santiago. Zwiedzanie piramid TEOTIHUACAN: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Droga Zmarłych. Kolacja pod piramidami. Nocleg.

6 DZIEŃ: TULA – QUERETARO. Przejazd do starożytnej stolicy Tolteków – Tuli: Spalona Świątynia, Atlanci Tolteccy. Przejazd do Queretaro. Spacer po kolonialnym centrum, zwiedzanie klasztoru Św. Krzyża oraz wizyta na Wzgórzu Dzwonów, miejsce gdzie rozstrzelana arcyksięcia Maksymiliana. Powrót na kolację i nocleg do Miasta Meksyk.

7 DZIEŃ: CUERNAVACA – CACAHUAMILPA. Śniadanie. Zwiedzanie "miasta wiecznej wiosny" - CUERNAVACA. Katedra w Cuernavaca. Zwiedzanie jaskini - CACAHUAMILPA. Przejazd do Taxco. Kolacja i nocleg.

8 DZIEŃ: TAXCO. Śniadanie. Kościół św. Prystki. Zwiedzanie "srebrnego miasta" TAXCO: punkty widokowe, zócalo. Czas wolny na zakupy wyrobów sztuki jubilerskiej ze srebra. Przejazd do Acapulco. Kolacja i nocleg.

9 DZIEŃ: ACAPULCO. Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek na plaży. Po południu dla chętnych wycieczka fakultatywna np. zwiedzanie panoramiczne miasta, rejs po Zat. Acapulco, oglądanie pokazów karkołomnych skoków do wody ze skal La Quebrada. Kolacja i nocleg.

10 DZIEŃ: ACAPULCO. Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek na plaży. Dla chętnych wycieczka fakultatywna np. przejazd nad słynną ze scenerii filmowych Lagunę Coyuca. Rejs po lagunie. Wypoczynek przy otwartych plażach Oceanu Spokojnego. Kolacja i nocleg.

11 DZIEŃ: ACAPULCO - MIASTO MEKSYK. Śniadanie. Przejazd na lotnisko do Mexico City. Wylot z Meksyku. Dzień 12: Powrót do kraju.

 

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

 

Cena: 8990 PLN, skalkulowana dla grupy 25 osób.

 

Dodatkowe informacje

 

Cena zawiera: samolot na trasie Warszawa-Meksyk-Warszawa (1 przesiadka na jednym z lotnisk europejskich); opłaty lotniskowe; opłatę wjazdową do Meksyku; zakwaterowanie w hotelach 3*: pokoje dwuosobowe lub jednoosobowe (te za dopłatą) - brak możliwości zakwaterowania w pokojach trzyosobowych/dwuosobowych z dostawką (!); wyżywienie: śniadania i obiadokolacje; przejazdy klimatyzowanym autokarem/minibusem; opiekę licencjonowanego przewodnika; wstępy do zwiedzanych obiektów; ubezpieczenie KL i NNW;

 

Cena nie zawiera: napiwków 25 USD; dodatkowych wycieczek fakultatywnych w Acapulco; napojów do obiadokolacji; ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% lub 8% ceny), dopłaty do pokoju jednoosobowego (1400PLN);Przy zapisie należy dostarczyć: ksero paszportu – strony ze zdjęciem i danymi uczestnika (ważnego minimum 6 miesięcy)

 

Ramowe propozycje wycieczek fakultatywnych w Acapulco (do ustalenia i opłacenia na miejscu):

Rejs Laguna Coyuca Przyjazd z hotelu na otoczoną górami Lagunę Coyuca, która posłużyła za scenerię do filmu Rambo, rejs zadaszoną łodzią po rzece Coyuca pośród tropikalnych ogrodów. Obiad podczas wycieczki. Plażowanie na słynnym z wysokich fal wybrzeżu Revolcadero. Czas trwania: około 5 godzin. Około 50 USD / osoba.

Rejs po Zatoce Acapulco + oglądanie skoków ze skał La Quebrada Rejs statkiem po Zatoce Acapulco a następnie przejazd nad urwisko skalne La Quebrada (Acapulco). Obserwacje skoków do wody śmiałków skaczących z 25 i 40 metrowych skał do wód oceanu. Czas trwania: ok. 4–5 godzin. Około 50 USD/ osoba.

 

Ponieważ wycenę programu przygotowujemy z dużym wyprzedzeniem czasowym względem jego realizacji, chcielibyśmy zwrócić uwagę, że w razie wzrostu cen paliwa, opłat lotniskowych, kursu waluty itp., podana cena może ulec zmianie.

Franciszkańskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

 

00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 1, tel. +48 22 635 97 75, faks +48 22 635 04 91

e-mail: biuro@patrontravel.pl , www.patrontravel.pl

 

Informacje: ks. Paweł Conder

pawel.conder@op.pl

tel. 602 404 399