WŁOCHY

 BEATYFIKACJA PAWŁA VI
13–25.10.2014

BOLONIA SIENA  ORVIETO RZYM MONTORELLA CASCIA MONTE SANT ANGELO SAN GIOVANNI ROTONDO MANOPPELLO LORETO WENECJA

 

WŁOCHY – Pielgrzymowanie

(13 dni, autokar) 18 – 30.09.2015

 

1 DZIEŃ: Warszawa – Hodonin . Spotkanie grupy pod kościołem na Domaniewskiej o godz. 6.30. Wyjazd 7.40, po mszy w Parafii. Przejazd przez Polskę i Czech na nocleg w okolicach Hodonina. Obiadokolacja i nocleg

2 DZIEŃ: Hodonin – Ferrara. Śniadanie. Przejazd przez Austrię, Włochy. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Ferrary.

3 DZIEŃ: Ferrara – Bolonia – Montecatini. Śniadanie. Przejazd do Ferrary: spacer uliczkami miasta – katedra, ratusz, uniwersytet.  Postój w Bolonii: bazylika san Petronio i plac Maggiore, katedra. Przejazd na nocleg w okolicach Montecatini. Obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ: Siena – Orvieto – okolice Rzymu. Śniadanie. Przejazd do Sieny: katedra z XII wieku, Piazza del Campo, główny rynek, ratusz. Przejazd do Orvieto: katedra z cennymi relikwiami cudu eucharystycznego, plac Duomo, spacer po mieście. Przejazd w okolice Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ: Rzym. Śniadanie. Zwiedzanie Rzymu:  Bazyliki Większe, Bazylika NMP przy Piazza del Popolo, kościół św. Ludwika. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ: Rzym. Śniadanie. Przejazd do Katakumb św. Kaliksta, następnie wizyta w kościele Quo Vadis. Przejazd do Subiaco: benedyktyńskie opactwo z VI wieku. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ: Rzym. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Udział w beatyfikacji Pawła VI. Po południu spacer po Zatybrzu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

8 DZIEŃ: Montorella – Cascia. Śniadanie. Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Montorella. Przejazd do Cascia: nawiedzenie relikwii św. Rity. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

9 DZIEŃ: Monte Sant Angelo – San Giovanni Rotondo. Śniadanie. Przejazd do Monte Sant Angelo: nawiedzenie sanktuarium św. Michałą Archanioła. Przejazd do San Giovanni Rotondo. Obiadokolacja i nocleg.

10 DZIEŃ: San Giovanni – Lanciano – Manopello – okolice Pescary. Śniadanie. Zwiedzanie i czas wolny na prywatną modlitwę w San Giovanni Rotondo - miejscu związanym z O. Pio. Przejazd do Lanciano, gdzie w XIII wieku miał miejsce cud eucharystyczny. Przejazd do Manoppello, gdzie znajduje się "chusta św. Weroniki, na której według legendy odcisnęło się Oblicze Jezusa złożonego w grobie. Przejazd w okolice Pescary. Obiadokolacja i nocleg.

11 DZIEŃ: Loreto – Rawenna. Śniadanie. Przejazd do Loreto, gdzie nawiedzimy sanktuarium Matki Bożej. Wizyta w Rawennie: kościół San Vitale z mozaikami z VI wieku, bazylika św. Apolinarego z mozaikami z V wieku, baptysterium.  Przejazd w okolice Wenecji. Obiadokolacja i nocleg.

12 DZIEŃ: Wenecja – Hodonin. Śniadanie. Przejazd przez Włochy, Austrię do Czech. Obiadokolacja i nocleg.

13 DZIEŃ: Hodonin – Warszawa. Śniadanie. Przejazd przez Czechy i Polskę. Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych.

 

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Po Rzymie grupa porusza się komunikacją miejską.

 

Cena: 2650 PLN, (z dn. 18.06.2014), cena kalkulowana na 40 ( grupa max 45 osób).

 

Cena zawiera: przejazd autokarem; 12 noclegów w hotelach 2* i 3* (pokoje 2,3 osobowe); 12 śniadań kontynentalnych (np. chleb, masło, dżem, kawa, herbata)  i obiadokolacji; opiekę pilota; ubezpieczenie NNW i KL; podatek VAT.

Cena nie zawiera: biletów wstępu, komunikacji miejskiej, przewodników miejscowych, opłaty klimatycznej - łącznie ok. 135 EUR (płatne na miejscu); napojów do obiadokolacji; dodatkowych posiłków; dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% lub 8% ceny); dopłaty do pokoju jednoosobowego (1000PLN); wydatków osobistych..

 

Franciszkańskie Biuro Turystyczno - Pielgrzymkowe

 

00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 1, tel. +48 22 635 97 75, faks +48 22 635 04 91

e-mail: biuro@patrontravel.pl , www.patrontravel.pl

 

Informacje: ks. Paweł Conder

pawel.conder@op.pl

tel. 602 404 399

 

 

 

Dodatkowe informacje dotyczące  Parafialnej Pielgrzymki do Włoch

 

Dodatkowe informacje dotyczące Parafialnej Pielgrzymki do Włoch,

w dniach 18 – 30 czerwca 2015 roku.

 

Organizatorem imprezy jest Franciszkańskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe PATRON. Ks. Paweł Conder, wikariusz Parafii NMP Matki Kościoła, jedynie zbiera grupę i jest duchowym opiekunem w trakcie trwania pielgrzymki. Wszelkie dokumenty oraz umowę na zorganizowanie imprezy każdy uczestnik podpisuje indywidualnie z Biurem. Dokumenty: „Umowę – Zgłoszenie” oraz „Warunki uczestnictwa” otrzymamy od ks. Pawła Condera, przy wstępnym zapisaniu się na listę. W przypadku otrzymania dokumentów drogą mailową, „Warunki uczestnictwa” drukujemy obustronnie na jednej kartce. Podpisane dokumenty i zaliczkę w wysokości 800 zł.  przekazujemy ks. Pawłowi na podane osobom zainteresowanym konto.

Pielgrzymka dojdzie do skutku, gdy zbierze się 45 osób. Dobrze jest jechać z kimś znajomym, że względu na rozlokowanie w pokojach hotelowych i w autokarze oraz lepsze samopoczucie. Pokoje są dwu i trzyosobowe. Pokój jednoosobowy za dopłatą 1000 zł. Warto chwalić się znajomym planami o wyjeździe i wzbudzać zazdrość oraz przekazywać program. Wtedy może szybciej uzbiera się odpowiednia grupa. Oczywiście mile widziane są także osoby spoza naszej Parafii.

Każdy z uczestników pielgrzymki w ramach pakietu jest ubezpieczony w towarzystwie AXA od: - kosztów leczenia KL, - następstw nieszczęśliwych wypadków NNW. Ubezpieczenia te są rozszerzone o następstwa chorób przewlekłych. Jeżeli zajdzie potrzeba pomocy lekarskiej i koszty będą poniżej 100 Euro, uczestnik pokrywa je sam. Po powrocie do Polski ubezpieczyciel, na podstawie faktur zwraca poniesione koszty. Jeżeli pomoc lekarska kosztuje więcej - opłata za nią jest uruchamiana z polisy ubezpieczeniowej przy pomocy przewodnika - pilota.

Każdy uczestnik może sobie również wykupić dodatkowe ubezpieczenie: kosztów rezygnacji. Gdyby któryś z pielgrzymów musiał z powodów losowych zrezygnować z pielgrzymki przed wyjazdem, to może później dochodzić zwrotu części poniesionych kosztów tej rezygnacji. Przez powód losowy rozumie się sytuację nie do przewidzenia wcześniej np. choroba (ale nie przewlekła, o której się wcześniej wiedziało!) osobista lub bliskiego członka rodziny, pożar domu, udział w sytuacji związanej z policją itp. Koszt takiego ubezpieczenia: 2,5% ceny wyjazdu (66,25 PLN) lub 7,5%ceny (198,75 PLN) jeżeli sytuacją losową miałoby być również następstwo choroby przewlekłej. Opłaty za ubezpieczenie kosztów rezygnacji nie można zaokrąglać. Warunek: należy się na nie zdecydować w momencie wpłacania zaliczki - tzn. opłacić 800PLN zaliczki + to ubezpieczenie! Razem z podpisywaniem umowy! Później nie można go już dokupić, niż w momencie przekazywania dokumentów i zaliczki. W przypadku zakupu przez uczestników tego ubezpieczenia należy poinformować o tym Biuro w momencie wpłacania zaliczki za grupę (stosowna adnotacja na formularzu „Umowa – Zgłoszenie”). Więcej szczegółów o tym ubezpieczeniu (oraz KL i NNW) znajduje się na stronie internetowej Biura w zakładce ubezpieczenia/ Kontynenty AXA.

W sytuacji gdy zbierze się grupa, przedstawiciel Biura spotka się z uczestnikami w sali parafialnej ok. 2 tygodni przed wyjazdem by przedstawić program i odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Listę uczestników musimy zamknąć do połowy maja. W tym czasie także należy wpłacić u ks. Pawła pierwszą ratę – zaliczkę w wysokości 800 PLN i podpisać Umowę – Zgłoszenie oraz „Warunki Uczestnictwa”. Resztę pieniędzy (1850 zł), także na konto, do 10 sierpnia  2015r.  Kwotę 150 EURO zabieramy ze sobą i wpłacamy przewodnikowi we Włoszech.

Dokumentem podróży jest dowód osobisty lub paszport ważny 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.

 

Informacje: ks. Paweł Conder: pawel.conder@op.pl, 602 404 399.

 

Informacje: ks. Paweł Conder

x.pawel.conder@domaniewska.pl

tel. 602 404 399